Petroleum Istanbul 2017 kapılarını açtı

Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı Petroleum Istanbul, birçok yenilikle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

“SEKTÖRÜ ÇOK İYİ ANLIYORUM”

Açılış töreninde bir konuşma yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Enerji savaşların, anlaşmaların ve hatta entelektüel faaliyetlerin konusu olmuştur. Bu konuda Türkiye’nin de söz sahibi olmaması mümkün değil. Bu Fuarda da buna yönelik bir çalışma yürütüleceğini görüyorum. Türkiye enerjiyi ithal eden bir ülke ancak enerji konusunda verimsiz ülkeler dahi enerjide verimli ve iyi işler çıkarabiliyor. Bunu Türkiye’de de yapabiliriz. Petrol tek enerji kaynağı değil. Alternatif enerji kaynaklarını da elimizde tutacağız. Yenilenebilir enerjiyi daha da geliştireceğiz. Geçmişe bu sektörde hizmet vermiş biri olarak sorunları çok iyi anlayabiliyorum. Dolayısı ile dertlerinizi de anlayabiliyorum” diye konuştu.

“PETROLEUM ISTANBUL KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYOR”

Enerji Yayın Grubu Başkanı Sertaç Komsuoğlu, Petroleum Istanbul’un büyük ailenin buluşması olduğunu belirterek, “Petroleum Istanbul zor günlerde bir araya gelip dertleştiğimiz, güzel günlerimizde ise mutluluğumuzu paylaştığımız çok önemli ve değerli bir organizasyon. Buradaki firmalar, katılımcılar 20 yıldır bizimle beraber organizasyonumuza değer katıyor. PÜİS ve TABGİS ile başladığımız yolda, yine onların destekleri ile devam ediyoruz. Bu organizasyon Ankara ile sektör oyuncuları arasında bir köprü olma görevi görüyor. PETDER, ADER, AKADER, TLPGD’ye de çok teşekkür ediyorum” dedi.

“250’DEN FAZLA MARKA İLE FUARIMIZI DÜZENLİYORUZ”

Enerji Fuarcılık CEO’su Mustafa Akıncı açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Petroleum Istanbul Fuarı’nı 20 yıl önce düzenlemeye başladık. O zamanlarda 1.200 metre kare alanda hizmet verirken, şimdi 250’den marka ile çok daha iyi bir konumda çalışıyoruz. Tabi bu konuda devlet kademesinden gelen desteklerle çok önemli sorumlulukların altına girdik. Bütün bu süreçte bizimle beraber olan herkese çok teşekkür ediyorum”

STANTLARI GEZDİ

Fuarın açılış kurdelesini sektör temsilcileri ile beraber kesen Vali Vasip Şahin, stantları tek tek ziyaret ederek fuar ve firmaların verdiği hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

SEKTÖRÜN BULUŞMA ADRESİ

Petroleum Istanbul Fuarı’na, uluslararası enerji devi Vitol’e satışı duyurulan Petrol Ofisi, Türkiye’nin en büyük grubu olan Koç Holding’e bağlı enerji şirketleri Tüpraş, Opet ve Aygaz, uluslararası sermayenin Türkiye’deki en büyük temsilcileri Shell, BP, Lukoil, Socar, İpragaz, GO, Hypco, yerli sermayenin sektördeki öncü markaları Aytemiz, Bpet, Qplus gibi devler başta olmak üzere petrol ve LPG piyasalarının önde gelen tüm oyuncuları ile bu piyasaya hizmet, ekipman ve teknoloji üreten firmalar katılıyor. Fuarda ayrıca EPDK da stant kurarak geniş bir kadroyla sektörün tüm oyuncularıyla buluşuyor.