Opet’in Akıllı Dolum Sistemi’ne ödül

 Opet, Aralık 2016’da kullanıma sunduğu “Akıllı Dolum Sistemi” ile IDC Türkiye CIO Summit 2017’de ödüle layık görüldü.   Şirket açıklamasına göre, 4 ayda 215 bin kullanıcı sayısına ulaşan sistem, “Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi” kategorisinin “Dijital Müşteri Sistemleri” alanında üçüncülük ödülü aldı.   Araçlara yanlış yakıt dolumu ve sonrasında yaşanan ekonomik kaybı önleyen Akıllı […]

Opet’in Akıllı Dolum Sistemi’ne ödül
Servet Uzun
  • Yayınlanma29 Mayıs 2017 15:12

 Opet, Aralık 2016’da kullanıma sunduğu “Akıllı Dolum Sistemi” ile IDC Türkiye CIO Summit 2017’de ödüle layık görüldü.

 

Şirket açıklamasına göre, 4 ayda 215 bin kullanıcı sayısına ulaşan sistem, “Yılın En İyi BT Yönetişim Projesi” kategorisinin “Dijital Müşteri Sistemleri” alanında üçüncülük ödülü aldı.

 

Araçlara yanlış yakıt dolumu ve sonrasında yaşanan ekonomik kaybı önleyen Akıllı Dolum Sistemi’nin yanı sıra projenin Mobil App uygulamasını 2 ayda 44 bin Opet müşterisinin kullanmaya başlaması ve fiziksel kart taşıma zorluğunu ortadan kaldıran dijital çalışmaları ile 38 bin yeni abone kazanması OPET’e ödül getiren hizmetler arasında yer aldı.

 

Müşterisini ve aracını elektronik ortamda pompa sistemine kaydederek tüm Türkiye’deki istasyonlarından doğru yakıt alınmasını garanti altına alan uygulama, mobil üzerinden de kullanılabiliyor. Opet, Akıllı Dolum Sistemi ile pompa üzerinde araç plakası-ürün tipi eşleşmesi sağlayarak hatalı ürün alımının önüne geçiyor.

 

Dolum sırasında sisteme kayıtlı olan dışında yakıt cinsi talep edilirse sistem uyarı vererek aracın hasar görmesini önlüyor.
AA