OPET’e En Başarılı Koçlular Yarışması’ndan iki ödül

Koç Topluluğu bünyesinde her yıl gerçekleştirilen “En Başarılı Koçlular Ödülleri”nde jüri değerlendirmesi ve topluluk çalışanlarının oylaması sonucunda OPET, Kadın Gücü Projesi ve Ultramarket ile ödüle layık görüldü. Koç Topluluğu’nun topluluk vizyon ve hedeflerine ulaştıracak davranışları özendirmek, ön plana çıkarmak, ödüllendirmek ve topluluktaki en iyi uygulamaları ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediği En Başarılı Koçlular Yarışması’nda OPET, Kadın […]

OPET’e En Başarılı Koçlular Yarışması’ndan iki ödül
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma23 Ağustos 2019 09:55
  • Güncelleme23 Ağustos 2019 16:30

Koç Topluluğu bünyesinde her yıl gerçekleştirilen “En Başarılı Koçlular Ödülleri”nde jüri değerlendirmesi ve topluluk çalışanlarının oylaması sonucunda OPET, Kadın Gücü Projesi ve Ultramarket ile ödüle layık görüldü.

Koç Topluluğu’nun topluluk vizyon ve hedeflerine ulaştıracak davranışları özendirmek, ön plana çıkarmak, ödüllendirmek ve topluluktaki en iyi uygulamaları ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediği En Başarılı Koçlular Yarışması’nda OPET, Kadın Gücü Projesi ve Ultramarket ile ödüle layık görüldü. Kadın Gücü Projesi, Çevreye ve Topluma Değer Katanlar Kategorisi ikincilik ödülü, OPET Ultramarket de İş Birliği Geliştirenler Kategorisi’nde üçüncülük ödülüne layık görüldü. OPET proje ekipleri, ödüllerini Koç Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu ve OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ile birlikte aldı.

TOPLUMA DEĞER KATANLAR VE İŞ BİRLİĞİ GELİŞTİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

İşbirliği Geliştirenler kategorisi, mevcut iş ilişkisinin gerekliliği dışında yeni geliştirilmiş olan, diğer topluluk şirketleri veya farklı kurumlar ile geliştirilen iş birliklerinde ortak fayda yaratan projeleri, Çevreye ve Topluma Değer Katanlar Kategorisi ise Toplumsal veya çevresel fayda sağlama konularından birebir sorumlu olmayan çalışanların mevcut görevleri dışında geliştirdikleri projeleri değerlendiriyor.

HER İSTASYONDA EN AZ İKİ KADIN ÇALIŞAN

OPET’in ‘kadın istihdamı’na yönelik başlattığı ‘Kadın Gücü’ projesi devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve OPET iş birliği ile hazırlanan proje kapsamında istasyonlarındaki insan kaynakları süreçlerini gözden geçirerek her istasyonunda en az iki kadın çalışan olmasını hedefleyen OPET, akaryakıt satış yetkilisi, market satış yetkilisi, istasyon yöneticisi, vardiya amiri, muhasebe elemanı gibi farklı pozisyonlarda kadınlara çalışma olanağı sunulmasını amaçlıyor. Türkiye geneline yayılmış olan OPET istasyonlarında, proje başlangıcında yani 2018 Mart ayında 1541 kadın çalışan bulunuyordu. Bu sayı şu anda 2298’e ulaştı. Kadın Gücü Projesi ile her OPET İstasyonunda en az iki kadın istasyon çalışanı olmak üzere, 2020 yılına kadar toplam 3 bin 500 kadın çalışanın daha görevlendirilmesi planlanıyor.

ULTRAMARKET DÖNÜŞÜMÜ DEVAM EDİYOR

Hizmet anlayışını daha ileri taşımak, ürün kalitesini ve çeşitliliğini artırmak, istasyonları keyifli vakit geçirebilecek bir yaşam alanı haline getirmek hedefiyle Ultramarket dönüşümüne devam eden OPET’in, yıl sonuna kadar 100 istasyonunun birer perakende noktası olması planlanıyor. Ultramarket’lerde gıdadan kişisel bakıma, teknolojiden oyuncağa, ev gereçlerinden oto aksesuarına kadar pek çok farklı kategoride ürüne yer veriliyor. “in bakery by Divan”, “Koçtaş”, “Starbucks on the go”, “Lipton”, “Dardanel Mister No”, “Rossmann”, “Automix”, “TTec”,  ‘Toyzzshop’ gibi markalarla iş birliği yapan OPET, zamanla yarışan günümüz tüketicisine, ihtiyaçlarını tek çatı altında, uygun fiyata ve taze, temiz, kaliteli bir şekilde sunmayı amaçlıyor.