Türkiye Enerji Zirvesi

OPET, bayileriyle bir kez daha Antalya’da buluştu

OPET, geleneksel hale getirdiği bölgesel bayi buluşmalarının 2’ncisini 5-16 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi. OPET’in üst düzey  yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan bayi buluşmaları, temel golf dersleri ve tavla turnuvası gibi faaliyetlerle renklendi.

G20 kapsamında dünya liderlerini ağırlayan Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort, geçen yıl olduğu gibi 2017’de de OPET bayilerine ev sahipliği yaptı. Bölgesel gruplar halinde bayilerini ağırlayan OPET, çeşitli aktivite ve özel buluşmalarla bayi buluşmalarına renk kattı.

YENİ PROJELER ANLATILDI 

OPET bayi buluşmaları kapsamında yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerin konuşmalarının yanı sıra bölüm yöneticilerinin yeni projeleri anlattığı sunumlara yer verildi. Projelere ait stantlarda ise departman görevlileri, gün boyu bayilerin sorularını yanıtladı. Toplantıların son bölümünde ise 10, 15 ve 20 yıllık bayilere teşekkür plaketleri takdim edildi.

OPET YÖNETİM KURULU KURUCU BAŞKANI FİKRET ÖZTÜRK: ‘HER ZAMAN ÖNCÜ OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ’

Sözlerine OPET’in Türkiye Müşterinin Sesi (TMS) Araştırması’nda bir kez daha ‘Müşteri Bağlılık Seviyesi’ en yüksek marka seçildiğine dikkat çekerek başlayan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, “11’inci kez tüketicilerin beğenisini kazandık. Bu nedenle siz değerli bayilerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi. Fikret Öztürk konuşmasına şöyle devam etti: “OPET, sektörümüzün teknolojiyi en iyi kullanan markası. Gerek projelerimizle gerek altyapımızla her zaman öncü olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bugün çağın teknolojisine akıllı istasyonlarımızla ayak uyduruyoruz. Siz değerli bayilerimizle birlikte hep geleceğe yatırım yaparak bu ülkenin kalıcı yerli şirketi sıfatıyla her gün biraz daha büyüyerek yolumuza devam edeceğiz.” Bayi ile akaryakıt dağıtım şirketi arasında karşılıklı güven ve güçlü bir iletişim olması gerektiğine vurgu yapan Öztürk, sözlerini şöyle noktaladı: “Biz kaliteli akaryakıt satıyoruz, bayilerimiz de kaliteli hizmet veriyor. Bu uyum başarıyı beraberinde getiriyor. Aynı zamanda sosyal sorumluluğumuzun farkındayız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sosyal sorumluluk projelerimizle ülkemize olan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz. Ülkemiz güçlendikçe biz de güçlü oluruz.”

KOÇ HOLDİNG ENERJİ GRUBU BAŞKANI YAĞIZ EYÜBOĞLU: ‘BAŞARI ÖYKÜSÜNÜ BİRLİKTE YAZDIĞIMIZ BAYİLERİMİZE TEŞEKKÜRLER’

Türkiye – dünya ekonomisi ve enerji arenasında yaşanan gelişmelerden bahseden Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu konuşmasına genel bir değerlendirme ile başladı. 2016 yılının piyasalar açısından zor bir yıl olduğunu belirten Eyüboğlu şöyle konuştu: “Hem Koç Topluluğu hem de ülke ekonomisi açısından zor bir yılı geride bıraktık. Değerli büyüğümüz Sayın Mustafa V. Koç’un acı kaybıyla başladığımız 2016 yılı boyunca farklı alanlarda faaliyetlerimize odaklandık. Topluluk içinde en değer verdiğimiz konulardan biri olan bayi ilişkilerini yine ön planda tuttuk.” Petrol piyasasını etkileyen küresel faktörlere de değinen Koç Holding Enerji Grubu Başkanı, petrol fiyatında yaşanan sert düşüşe rağmen gerek pazar payı kaygısı gerekse de iç anlaşmazlıklar nedeniyle uzun süredir üretim kısıntısı kararı almayan OPEC’in geçtiğimiz yıl bu konuda geri adım attığını OPEC ve OPEC üyesi olmayan ülkelerin birlikte kısıntı kararı aldığını hatırlattı. Eyüboğlu dünya petrol piyasasında son iki yılda yaşanan fiyat değişiminin dolaylı olarak tüm markaları etkilediğine de dikkat çekti. Eyüboğlu sözlerine şöyle devam etti;  “Koç Enerji Grubu’nun cirosu, Koç Topluluğu cirosunun yüzde 42’sini oluşturuyor. Öztürk ailesinin sektördeki bilgi ve deneyimi ile Koç Topluluğu’nun gücü ve kurumsallığının karması sonucu büyüyen OPET, bugün akaryakıt dağıtım sektöründe yüzde 18 pazar payı ile 2’nci sırada yer alıyor. Bayileriyle güçlü bir iş birliği içinde olan markamız, ciro açısından Koç Topluluğu’nun 3’ünci büyük şirketi. Kusursuz hizmet anlayışımız ve müşteri memnuniyeti konusunda farklı yaklaşımımızla 11 yıldır bu konuda liderliğimizi koruyoruz. Bu başarı öyküsünü birlikte yazdığımız tüm bayilerimize teşekkür ederiz.”

OPET YÖNETİM KURULU KURUCU ÜYESİ NURTEN ÖZTÜRK: ‘NE MUTLU OPET’Lİ OLABİLENE! NE MUTLU OPET’Lİ KALABİLENE’

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ise konuşmasına bayilere ithafen “Sevgili ailem, biz büyük, güçlü güzel bir aileyiz. 1992 yılında iki kişi olarak çıktığımız yolculukta bugün Türkiye’yi kucaklayan koskoca bir aile olduk” diyerek başladı. Öztürk şöyle devam etti: “OPET olarak yola çıktığımız ilk andan itibaren odağımıza insanı koyduk. Araca değil önce insana hizmet dedik ve hizmet kalitemizi her zaman yükselttik. 11 yıldır müşterinin en sevdiği, beğendiği marka olmak herkese nasip olmaz. Topluma duyarlı, hizmete önem veren bir şirket olduk her zaman… İstasyonlarımızı ve çevresini yeşillendirerek, ortak kullanım alanları en temiz istasyonlara imza atarak müşterimizi en güzel şekilde ağırlayan bir şirketiz. Örnek Köy ve Tarihe Saygı Projemizle, ülkemizi ve insanlarımızı sürekli kalkındırmaya çalıştık. Trafik Dedektifleri Projemizle yine ülkemizin kanayan yaralarından trafik sorununa çözüm bulmaya odaklandık.  Ancak bunların hiçbirini yalnız yapmadık değerli bayilerimizle yaptık.” Çalışan kadın oranının toplumda daha da artması gerektiğini belirten Öztürk, bayilere “Kadın yaşamın rengidir. İstasyonlarda daha çok kadın eleman çalıştıralım, hatta kadın pompa görevlisi istihdam edelim” çağrısında bulundu. Öztürk sözlerini “OPET 25 yılda Türkiye’nin en sevilen markalarından biri oldu ve bunu değerli bayilerimizle başardık. Ne mutlu OPET’li olabilene! Ne mutlu OPET’li kalabilene!” diyerek noktaladı.

OPET GENEL MÜDÜRÜ CÜNEYT AĞCA: ‘OPET’İ GELECEĞE SEVGİYLE KOŞARAK TAŞIYACAĞIZ’

Konuşmasına akaryakıt piyasasında geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelere değinerek başlayan OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, sektörün beklenenin üzerinde büyüdüğüne, OPET’in de sektörden daha fazla büyüyerek pazar payını artırdığına dikkat çekti. Ağca şöyle konuştu: “Akaryakıt piyasası, 2016’da yüzde 8 oranında büyüdü. Markamız da hedeflerimize uygun olarak kontrollü bir biçimde büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tek bir ayda 500 bin m3, yıl toplamında 5 milyon m3 ile rekor bir satışa imza attık. İştirak şirketlerimiz OPETFuchs ve THYOPET farklı alanlarında başarılara imza atıyor. OPETFuchs, 60 ülkede faaliyet gösteren Fuchs şirketleri içinde 8’inci sırada yer alırken gıda, çelik, cam ve metal İşleme yağlarında sektör lideridir. Yüzde 65 pazar payına sahip olan THYOPET’in yıllık satışı 3.8 milyon metreküptür. Sektörün en hızlı büyüyen, müşteri memnuniyeti en yüksek markasıyız. Sosyal sorumluluk projelerimiz ile fark yaratmaya devam ederken inovatif uygulamalarımızla da öncü olmayı sürdüreceğiz. Bu yıl müşteri memnuniyeti liderliğimizi 11’inci yıla taşıdık. Değerli bayilerimizin gayretli çalışmaları ve iş birliği sayesinde kazandığımız bu başarı için bir daha teşekkürlerimi sunuyorum. Hedefimiz 2016 yılında olduğu gibi 2017’de de nice ödüller almak. Bayi buluşmamızın mottosu ‘Geleceğe Koşuyoruz.”  Koşmak önemli ama nasıl koştuğumuz daha da önemli. Geleceğe sevgiyle koşalım, işimizi sevgiyle yapalım. Bayilerimiz ve istasyon personelimiz ne kadar iyi hizmet verirse, ne kadar güler yüzlü olursa müşteri memnuniyetindeki başarımız o denli kalıcı olur.  Para kazanmak kadar önemli olan bir şey daha var ‘kalp kazanmak’. Eminim ki yeni kalpler kazanmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar kalp kazanmakta destek olduğunuz için teşekkür ederim. Hep birlikte OPET’i geleceğe sevgiyle koşarak taşıyacağız.”

OPET Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Özçetin “Sahada beraber yürüdüğümüz tüm bu başarıları birlikte elde ettiğimiz değerli iş ortaklarımız, sizlerle birlikte standartları yükseltiyoruz” sözleriyle başladı. Özçetin öncelikle istasyon işletmeciliğinde finansal yönetimin ve belli periyodlarda bütçe analizinin önemine değinerek bu konuda titiz olunması gerektiğini vurguladı. Özçetin şöyle devam etti: “Müşteri bizden görmediği bir ürünü alıyor. Bu zincirde pompa görevlisi en önemli eleman… Direkt müşteri ile temas halinde…  İstasyon personelini işin işine daha çok katmak, işlerini daha çok sahiplenmelerini sağlamak çok önemli… Temiz Tuvalet Kampanyası standartlarını korumak ve güler yüzden taviz vermemek bir başka önemli konumuz. Türkiye’nin her yerindeki OPET istasyonlarında belli bir standart vardır. Bu standardı korumak, müşteri memnuniyetindeki başarımızı devam ettirmemiz öncelik vermemiz gereken konularımızdan biri…  Müşterilerimizi çok iyi tanımak ve alışveriş alışkanlıklarını takip ederek hizmeti kişiselleştirmemiz gerekiyor. Biz istasyonlarımız da akaryakıt satışı yaptığımız kadar hizmet satışı da yapıyoruz. Tekrar altını çizmek isterim ki bu konuda en büyük iş pompa görevlilerimize düşüyor. İstasyon personelimizin işini sahiplenmesi başarının asıl sırrı. Diğer taraftan sosyal sorumluluk yönümüzle de toplumda ayrı bir saygınlığımız var. Bir başka fark yarattığımız nokta ise teknolojik ürün ve hizmetlerimiz… Bayilerimizin ihtiyaçlarına yönelik sorularınızı en hızlı şekilde cevaplandırmak için son olarak ‘Bayi Destek Hattı’nı devreye aldık.  Bu kanalla sizlerle iletişimimizi daha da güçlendireceğiz. Ses getirecek başarılara yine birlikte imza atacağız.”

NURTEN ÖZTÜRK’LE 5 ÇAYI

Bayi buluşmaları kapsamında OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, bayi eşleriyle bir araya gelerek kadınların iş hayatında aktif rol almaları gerektiğine dikkat çekti.

Nurten Öztürk bayi eşleriyle tek tek ilgilendi. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde kadın duyarlılığıyla fark yaratılacağına dikkat çeken Öztürk, bayi eşlerine istasyonlarda görev alma ve kadın pompa görevlilerini istihdam etme çağrısında bulundu.

BÖLÜM YÖNETİCİLERİ YENİ PROJELERİ ANLATTI

Bayi buluşması kapsamında bölüm yöneticileri yeni dönem projeleri anlattılar. (soldan sağa) OPET Mühendislik ve SEÇ-G Müdürü Ebru Erdem, OPETFuchs Ticari Endüstriyel Satışlar Müdürü Gökay Ergün, OPET Marka Müdürü Mehmet Alpinanç, OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, OPET Bayi İletişim Müdürü Gül Aslantepe, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu, OPET Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Özçetin, Satış Destek ve Planlama Müdürü  Kadriye Yazar, OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca