Motul – Yamaha iş birliği, sezona zaferle başladı

2020 Motul FIM Superbike Dünya Şampiyonası (WorldSBK) sezonunun ilk yarışı ile Avustralya Phillip Island’da başladı. Motul ile Yamaha resmi fabrika takımı ortaklığı, sezona galibiyetle başladı. Motul – Yamaha ortaklığının 2020 pilot kadrosu, oldukça heyecanlı geçen yarışta önemli dereceler elde etti. Pata Yamaha WorldSBK takımının genç Türk pilotu Toprak Razgatlıoğlu, WorldSBK tarihinin en küçük farklarından biri […]

Motul – Yamaha iş birliği, sezona zaferle başladı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma6 Mart 2020 14:12

2020 Motul FIM Superbike Dünya Şampiyonası (WorldSBK) sezonunun ilk yarışı ile Avustralya Phillip Island’da başladı. Motul ile Yamaha resmi fabrika takımı ortaklığı, sezona galibiyetle başladı.

Motul – Yamaha ortaklığının 2020 pilot kadrosu, oldukça heyecanlı geçen yarışta önemli dereceler elde etti. Pata Yamaha WorldSBK takımının genç Türk pilotu Toprak Razgatlıoğlu, WorldSBK tarihinin en küçük farklarından biri ile zafere ulaştı ve sadece 0,137 saniye farkla damalı bayrağın altından ilk sırada geçti. Razgatlıoğlu’nun takım arkadaşı Michael van der Mark ise yarışı 4. bitirdi ve podyumda yer almayı az bir farkla kaçırdı.

İkinci yarışta Razgatlıoğlu, podyum mücadelesi verirken mekanik bir sorun yaşayıp yarış dışı kaldı. Yarış boyu podyum mücadelesi veren Hollandalı van der Mark, yine 4. sırada yer aldı ve Yamaha takımı ilk yarış sonunda, takımlar klasmanında ikinci sırada yer aldı.

MOTUL İLE YAMAHA İŞ BİRLİĞİ

Motul ile Yamaha arasındaki ortaklık 1970’li yıllara dayanıyor. Bu ortaklık dahilinde Motul, tüm dünya motosiklet şampiyonalarında Yamaha fabrika takımına teknik destek veriyor.

Japonya’da, uluslararası ve bağımsız bir yağ üreticisine ait tek laboratuvar olan, Yokohama yakınlarındaki Ar-Ge tesisi ile Motul, ulusal ve uluslararası OEM’lere olan bağlılığını güçlendiriyor. Şirket, motor sporları ve diğer sektörler için madeni yağ araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde sürekli olarak yeni bir zemin oluşturmayı amaçlıyor. Şirket açıklamasına göre bunun önemli ayağı, Ester® Core teknolojisine dayanan kaliteli ve yüksek performanslı 300V ürününü de içeren Factory Line serisi ve motosikletlere, ekipmanlara ve tüm sürüşe rahatlık katan, bakım ve koruma ürünleri sunan Mc Care serisi…