MİMSAN, yüzde 35 tasarruflu kazan teknolojisini tanıttı

MİMSAN, ısınmada yüzde 35 enerji tasarrufu sağlayacak yoğuşmalı kazan teknolojilerini tanıtımını yaptı. MİMSAN, 2-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-Sodex 2019 Fuarı’nda çevreci ve inovatif ısı teknolojilerini tanıttı. MİMSAN, ziyaretçilerden yoğun ilgi gören standında nesnelerin interneti (IoT) teknolojisini kazanlara taşıyan yeni ürünü “Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazan” ile “Multi […]

MİMSAN, yüzde 35 tasarruflu kazan teknolojisini tanıttı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma16 Ekim 2019 15:29

MİMSAN, ısınmada yüzde 35 enerji tasarrufu sağlayacak yoğuşmalı kazan teknolojilerini tanıtımını yaptı.

MİMSAN, 2-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-Sodex 2019 Fuarı’nda çevreci ve inovatif ısı teknolojilerini tanıttı. MİMSAN, ziyaretçilerden yoğun ilgi gören standında nesnelerin interneti (IoT) teknolojisini kazanlara taşıyan yeni ürünü “Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazan” ile “Multi Yakıt Serisi Katı Yakıtlı Kazan Teknolojilerini” tanıttı.

MİMSAN’ın yeni ısı teknolojilerinin lansman toplantısı ise fuarın üçüncü günü İstanbul Boğazı’nda düzenlenen tekne gezisi ile gerçekleştirildi. Mimsan’ın yurt içi ve yurt dışındaki iş ortaklarının katıldığı lansman toplantısı, MİMSAN Grup CEO’su H. Ahmet İlhan’ın konuşmasıyla başladı. Konuşmasında MİMSAN’ın değerleri ve yenilikçi teknolojileri hakkında bilgiler veren MİMSAN Grup CEO’su H. Ahmet İlhan şunları söyledi:

“MİMSAN olarak 37 yıldır yüzde 100 yerli sermaye ile dünya standartlarında geliştirdiğimiz inovatif ve çevreci ısı teknolojileriyle sektörümüzün öncü markası konumuna geldik. 37 yıldır yılmadan çalışarak büyümeye devam ediyoruz. Bugün 55’i mühendis olmak üzere 400 kişilik ekibimizle, yurt içinde ve yurt dışında bulunan 100’e yakın bayimizle hizmet veriyoruz. Enerji sektöründe, atıkların ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Isı teknolojileri alanında ise değişen dünya dinamikleri ve müşteri gereksinimleri doğrultusunda AR-GE’mize yön vererek yüksek katma değer sağlayan, çevreci ve inovatif teknolojiler geliştiriyoruz.”

“KULLANILAN ENERJİNİN BÜYÜK KISMI KONUTLARDA TÜKETİLİYOR”

Konutlarda kullanılan enerjinin önemine de dikkat çeken İlhan, “Dünyada kullanılan enerjinin büyük bir kısmı konutlarda tüketiliyor. Konutlarda kullanılan enerjinin yaklaşık yüzde 82’si ise ısıtma amacıyla kullanılıyor. Bu nedenle konutlarda kullanılan ısıtma sistemlerinde enerjinin verimli kullanılması oldukça önemlidir. Bu kapsamda 2018 yılının Nisan ayında yürürlüğe giren ve Türkiye ekonomisine 1.5 milyar dolara yakın tasarruf sağlayacağı öngörülen ErP Direktifleri (Enerji İlişkili Ürünler) ile %100 uyumlu olarak geliştirdiğimiz ‘yoğuşmalı kazan’ teknolojileriyle konutların ısınmasında yüzde 35’e varan oranda enerji tasarrufu sağlıyoruz. Aynı zamanda ürünlerimizi çevreye duyarlı olarak geliştirip, karbon emisyon değerlerini düşürüyoruz ve hizmetlerimizde çevreci bir yaklaşım benimsiyoruz. Ar-Ge ekibimizin yaklaşık 2 yıl süren çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz, yenilikçi teknolojilerimiz arasında yer alan ‘Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazan” ile “Multi Yakıt Serisi Katı Yakıtlı Kazan’ ile ERP direktiflerinin gerekliliklerini doğrudan sağlıyoruz. Ayrıca dijital dönüşümü (nesnelerin interneti /lot) üretimden, müşteriye erişime kadar tüm süreçlerimize entegre edecek çalışmalar yapıyoruz. Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanlara uygulanan dijital LCD kontrol paneli ve Modbus özelliği sayesinde sisteme uzaktan erişim imkanı sunarak nesnelerin interneti (IoT) teknolojisini kazanlara taşıyoruz” dedi.

“YÜZDE 109 VERİMLİLİK SAĞLAYACAK”

Konuşmasında ‘“Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazan” ve “Multi Yakıt Serisi Katı Yakıtlı Kazan”larla ilgili teknik bilgiler de veren İlhan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yeni ürünlerimiz, konforun yanı sıra uzun ömürlü kullanım ve yüksek tasarruf sağlayacak. Pelet, kömür, odun ve talaş gibi yakıt alternatiflerini verimli bir şekilde yakmak üzere tasarlanan son teknoloji kazanlarımız, DIN 4702-8 normuna göre yüzde 109 gibi yüksek verimlilik sağlayarak işletme giderlerini düşürerek, kısa sürede kendini amorti edecek. Sessiz çalışma (65 dBA) ve düşük NOx (35 mg / kWh) özelliğiyle de ortamda maksimum konfor sağlamasını hedeflediğimiz Premix Tam Yoğuşmalı Yer Tipi Kazanları, 250 KW -350KW – 400KW ve 525KW olmak üzere dört ayrı kapasitede üretebiliyoruz. An kontrollü yanma sistemi ve özel hava kutusu tasarımı sayesinde yakıtın tamamında hava ile temas sağlayarak katı yakıtta yüzde 85’e varan yanma verimi sağlayıp karbon emisyonunu 1/20 seviyelerine düşürdüğümüz ‘Multi Yakıt Serisi Katı Yakıtlı Kazan’larımız da satışa hazır. Talebe göre hem manuel hem de otomatik yüklemeli olarak üretilmesi mümkün olan bafıllı kazanları şimdilik 30 bin Kcal/h (35 Kw), 45 bin Kcal/h, (52 Kw) 65 bin Kcal/h (75 Kw) olmak üzere 3 ayrı kapasitede üretebileceğiz” dedi.

İlhan’ın konuşmasının ardından MİMSAN A.Ş.Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm MİMSAN ekibinin katılımlarıyla sahnede pasta kesildi.