Millî Eğitim Bakanlığı ve OPET’ten büyük iş birliği

Millî Eğitim Bakanlığı ve OPET’ten büyük iş birliği

SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN…

OPET, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile “Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi”ni hayata geçiriyor. Ana sınıfından lise son sınıfa kadar farklı eğitim modüllerini içeren proje ile öğrencilerde temizlik ve hijyen konularında farkındalığı artırmak, hijyen eğitimleri ile oluşan davranışların günlük yaşama taşınması ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi hedefleniyor.

‘ÖNEMLİ BİR KAZANIM OLACAK’

Proje ile ilgili olarak konuşan Emine Erdoğan, “Temizliğin bir alışkanlık haline gelmesi, sadece öğrencinin değil büyük resimde toplum sağlığının korunmasında da önemli bir rol oynuyor. Yaşam kalitesi herkes için yükselirken daha sağlıklı nesiller yetişiyor. Bu kampanyanın bilhassa temizlik kültürü adına önemli bir kazanım olacağına inanıyorum” dedi.

‘OLMAZSA OLMAZ BİR UNSUR’

OPET’in, kuruluşundan bu yana sosyal sorumluluk projeleri ile topluma değer kattığını vurgulayan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, “Hijyen bilinci, toplumlar için ‘olmazsa olmaz’ bir unsur. OPET olarak, ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra topluma, doğaya faydalı projeler geliştirmek ve uygulamak bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı için tıklayınız.