MESAJ NET

Sektör bir kez daha haykırdı: Demokrasinin ve milli iradenin yanındayız.   ENERJİ SEKTÖRÜ TEK SES, TEK YÜREK   15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve ülkemizin milli birliğine yönelik olarak düzenlenen hain darbe girişiminin birinci yılında enerji sektörü, tek ses tek yürek olarak verdiği mesajlarla, demokrasinin ve milli iradenin yanında olduğunu ifade etti.   PETDER Milletimizin […]

MESAJ NET
Servet Uzun
  • Yayınlanma24 Temmuz 2017 17:00
  • Güncelleme26 Temmuz 2017 10:37

Sektör bir kez daha haykırdı: Demokrasinin ve milli iradenin yanındayız.

 

ENERJİ SEKTÖRÜ TEK SES, TEK YÜREK

 

15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve ülkemizin milli birliğine yönelik olarak düzenlenen hain darbe girişiminin birinci yılında enerji sektörü, tek ses tek yürek olarak verdiği mesajlarla, demokrasinin ve milli iradenin yanında olduğunu ifade etti.

 

PETDER

Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması ile engellenen 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

 

ADER

Kahraman Milletimiz, canlarını ortaya koyarak darbe girişimini önlemiş, demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkmıştır.

 

AKADER

15 Temmuz darbe girişimi sadece içeri-deki hainleri değil, Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini hazmedemeyen dış odakların gerçek yüzünü de göstermiştir.

 

PÜİS

15 Temmuz, milletimizin, tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanı, inancı ve yüreğiyle dikilerek karanlık bir geceyi aydınlığa dönüştürdüğü gündür.

 

TABGİS

15 Temmuz’un 1. yıldönümünde, ülkemizin bütünlüğüne karşı yapılan hain kalkışma girişimini bir kez daha nefretle kınıyoruz.

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak:

 

BÜYÜK ve GÜÇLÜ TÜRKİYE

 

Bu aziz millet, ilk andan itibaren hain terör örgütünün karşısında çelikten bir irade ve aslına az rastlanır bir cesaretle dikildi. Dünya tarihinde belki de ilk kez, hain bir darbe girişimini çıplak elleri ile durduracak bir kahramanlık sergiledi ve eşsiz bir zafer kazandı. Liderinin çağrısı ile sokaklara dökülen, iradesini, ülkesini ve demokrasisini kurşunların üzerine yürüyecek bir cesaretle savunan bu aziz milletin bir ferdi olmaktan büyük bir şeref ve onur duyuyorum. Bu ülkeyi her zamankinden çok daha fazla çalışarak, hakettiği “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine kavuşturacağız.