Türkiye Enerji Zirvesi

Lukoil PowerTeam ile Project Plus programı devam ediyor

Lukoil PowerTeam ile Project Plus programı devam ediyor

LUKOIL’in 2023 yılının başında hayata geçirdiği Project Plus Programı vasıtasıyla, hem hizmet kalitesini hem de kurumsal standartları ve müşteri memnuniyetini bir üst kademeye çıkartmayı hedeflediği belirtildi.

LUKOIL’in 2023 yılının başında hayata geçirdiği ve 3 Ana başlık altında gerçekleştirilen Project Plus Programı; eğitim, uygulama ve değerlendirme aşamalarını içeriyor. Eğitim başlığının altında, LUKOIL PowerTeam ekipleri tarafından programa katılan bayilerin tüm personeli detaylı bir eğitime tabi tutuluyor. Aynı zamanda süreklilik arz eden bu eğitim çalışmaları ölçme ve eksiklerin belirlenerek tamamlanması unsurlarını da içeriyor. Bireysel başarının ötesinde, takım çalışmasına yönelik bir başarı elde edilmesi amaçlanan yapıda, sistemsel şekilde hazırlanan çalışmalar sayesinde; istasyon personelinin kendisini ve istasyonunu sürekli olarak kontrol altında tutmasını sağlıyor.  Programın ikinci adımında ise yapılan çalışmaların ölçümlemeleri yer alıyor. Gizli müşteri verileri, çağrı merkezi dataları ve satış rakamları üzerinden program dahilindeki istasyonlar detaylı ve çok yönlü bir şekilde değerlendiriliyorlar. Son aşamada ise geri besleme ve ödüllendirmenin gerçekleştirildiği programda, ön saha personelinden istasyon müdürüne hatta bayilere kadar geniş bir yelpazede görev alan herkes başarıya endeksli ödüllendirme sistemine dahil oluyor.

“SADIK MÜŞTERİMİZİN ARTMASI SATIŞ HACMİNİN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ETKENLERİN İLK SIRASINDA”

Marmara Bölgesi PowerTeam Üyesi Kadir Sarı

“Lukoil Power Team ekibi istasyonlarımıza gelen misafirlerimizi karşılama, doğru yakıt ikmali, trafikte güvenli sürüş için araç camlarının silinmesi silecek suyunun tamamlanması, madeni yağ kontrolü yapılması tamamlanması ve güvenli bir şekilde istasyonlarımızdan ayrılmasını sağlamak için ön sahada, çalışanlarımızla eğitimler konusunda koordineli bir şekilde hizmet vermekteyiz. P- Plus istasyonlarımızda müşterilerimiz ihtiyacını karşılamak en üst seviyede olup hedefimiz sadık müşteri oluşturmaktır. Sadık müşterimizin artması satış hacminin büyümesinde önemli etkenlerin ilk sırasında yer almaktadır. Satıştan sağlanan gelir prim sistemiyle yine istasyon çalışanlarıyla paylaşılarak motivasyonlarının artırılması sağlanmaktadır.”

“SAĞLIK-EMNİYET VE ÇEVRE KONUSUNDA TÜM PAYDAŞLARIN DAHA HASSAS OLMASINI SAĞLAMAKTAYIZ”

Ege Bölgesi PowerTeam Üyesi Umut Akçan

“Gönüllülük esasına dayalı olarak Project Plus programına istasyonların katılım sağlamış olmaları başarının da yüksek olmasını sağlıyor. Bizler de LUKOIL PowerTeam ekipleri olarak istasyon personeline gerekli eğitimleri vererek programa katkıda bulunuyoruz. Önceliğimiz; istasyonlarımızda bayilerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte ilk günden itibaren müşteri memnuniyetine önem vererek, satışlarımızı dikey yönde arttırmaktır. Bunun yanında elbette müşterilere verilen hizmetlerin yanında sağlık-emniyet ve çevre konusunda tüm paydaşların daha hassas olmasını sağlamaktayız.”

“PowerTeam ÜYELERİNİN ÖNCELİĞİ MÜŞTERİLERİNİN İSTASYONLARDAN MUTLU AYRILMASI”

Karadeniz Bölgesi PowerTeam Üyesi Ünsal Göztepe

“Lukoil istasyonlarımızda müşterilerimizin güvenli bir şekilde tüm ihtiyaçlarını karşılayarak mutlu ayrılması LUKOIL PowerTeam ekiplerinin birinci önceliğidir. Bunun yanında istasyon yönetiminde de koçluk eğitimleri vererek, takım çalışmasının ve ekip anlayışının ön plana çıkmasını amaçlamaktayız. Başarılı istasyonlarının personelleri için belirlenmiş kriterler dahilindeki prim uygulaması da ayrı bir motivasyon kaynağı olmaktadır. İlerleyen aylarda farklı ek detaylar ile programı genişleterek daha da faydalar sağlayacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

PROJECT PLUS’A BAYİLERCE YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ

Programın en önemli aşaması olan eğitim bölümünde LUKOIL PowerTeam ekipleri devreye giriyor. Ön saha perakendecilik eğitimi, market Yönetimi ve market hizmet eğitimi, koçluk ve ölçme, değerlendirme ana başlıkları altında eğitim çalışmalarını gerçekleştiren PowerTeam ekipleri, özellikle gizli müşteri sonuçlarını da birebir takip ederek gereken noktalarda eğitimlerin yanında birebir koçluk çalışmaları da gerçekleştirerek Project Plus programının başarısını ve sağladığı faydaları üst seviyeye çıkartmakta önemli rol oynuyor.

Project Plus Programına dahil olan LUKOIL istasyonlarında programa özel bayrak ve market girişlerinde bilgilendirici görseller ile farkındalık oluşturuluyor. Bayilerce yoğun ilgi ve fayda sağlandığı belirtilen program ile ilgili LUKOIL PowerTeam ekipleri yorumlarını şu şekilde belirtti;