LUKOIL, Arash Repac’a veda töreninde birçok ismi ağırladı

LUKOIL, Arash Repac’a veda töreninde birçok ismi ağırladı

LUKOIL, Türkiye CEO’su Arash Repac’a veda töreni düzenledi. Etkinliğe LUKOIL’in üst düzey yönetim kadrosu, ADER Yönetim Kurulu Üyeleri, PÜİS Genel Başkanı ve LUKOIL çalışanları katıldı.

Yaklaşık 6 yıldır LUKOIL Türkiye CEO’su ve ADER Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Arash Repac yıl sonu itibariyle görevinden ayrılıyor. Bu kapsamda LUKOIL Repac için veda töreni düzenledi. Törene LUKOIL Yönetim kurulu üyeleri, PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, ADER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Direkci, ADER Sayman’ı Nergiz Kadooğlu Çifçi, ADER Genel Sekreter’i Mustafa Kumkale gibi ADER’den birçok isim katılırken, Enerji Şirketler Grubu Başkanı A. Sertaç Komsuoğlu, Ultra Turizm Genel Müdürü Emir Ulusoy, İstanbul Jet Genel Müdürü Hüseyin Latifoğlu, Aydın Salur Miron Yazılım Genel Müdürü, YılmazPetrol- Mümtaz Kulluk, Beken Petrol- Hilmi Beken, Aca Gıda- Yahya Özaltun, Tu Se Petrol- Ahmet Büyükdoğan, Nuri Büyükdoğan, BalPet Petrolcülük Selahattin Balkan ve LUKOIL çalışanları da katılım sağladı.

“DUYGUSAL AÇIDAN BU YAPACAĞIM EN AĞIR KONUŞMA”

LUKOIL Genel Müdürü Arash Repac kendisi için düzenlenen törende yaptığı konuşmada; “Daha önceden de çok konuşma yaptım ama duygusal açıdan bu yapacağım en ağır konuşma. Şu anda Türkiye’deki son dönemim. LUKOIL’de çalışmak üzere Hırvatistan’a gidiyorum. Bundan dolayı son derece mutluyum. 2011 yılında LUKOIL Türkiye’ye geldim. Bu 12 yıllık süre içerisinde burada sizlerle tanışmak benim için büyük mutluluktu. Sizlerin desteğiyle birlikte LUKOIL neredeydi, nereye geldi. Gerçekten çok farklı bir şirketteyiz. Bu 12 yıl içerisinde Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş, PÜİS, PETDER ve TABGİS ile tüm bu kurumlarla iyi ilişkiler içerisinde olduk. Tabii ki bunu yaparken benim arkamda son derece başarılı insanlar vardı. Bizler yöneticiler olarak şirketlerimiz için birçok şeyi hayal edebiliriz ama sizi destekleyen iyi bir ekibiniz olmazsa bunların hiçbirini gerçekleştiremezsiniz. Sırtını bana dayayan ve benimle olan bütün personelimize, çalışanlarımıza kalben teşekkür ederim. Eşim de bu süreçte her zaman bana desteğini sonuna kadar verdi. Benim değerli arkadaşlarım kapım sizlere her zaman açık.  Dünya’nın herhangi bir yerinde de olsam misafirim olun, beni ziyaret edin lütfen. Her şey için teşekkür ederim, sizleri seviyorum, görüşmek üzere” dedi.

“KENDİSİ ÜLKENİN EKONOMİSİNE DE KATKI SAĞLADI”

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş etkinlikte Arash Repac’a plaket sundu. Okumuş, plaketin ardından yaptığı konuşmada, “Öncelikle ADER Genel Başkanlığı görevinde, dağıtıcı ve bayi ilişkilerinde verdiği destek için kendisine teşekkür ediyorum.  Ben Genel Başkan olduktan sonra kendisi hem benim şahsıma hem de sendika üyelerimize çok ciddi katkılar sağladı. Son 2 genel kurulda da sponsorumuz oldu. Bizim için çok değerli ve kıymetliydi. Bundan daha değerlisi dağıtıcı bayi ilişkilerinde, diğer STK’lar, sivil toplum kuruluşlarını da kapsıyordu ama ADER bu konuda hep bizim yanımızda oldu. Bayileri destekleyen bir dernek oldu. Onun içinde tabii ki kurumun başkanı Sayın Arash Repac’a ve yönetimi kuruluna teşekkür ediyorum. Kendisi ülkenin ekonomisine de katkı sağladı. Spor kulüplerine ve istihdam sağlama konusunda verdikleri destekler için de çok teşekkür ediyorum. Biz kendisini hep iyi anacağız. Her zaman özlemle anacağız. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Yolu ve bahtı açık olsun” dedi.

BİZE GÖRÜŞ ZENGİNLİĞİ VE BAKIŞ AÇISI DERİNLİĞİ KAZANDIRMIŞ OLDU”

ADER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Direkci; “Arash Bey ile 6 yıllık bir geçmişimiz var. Kendisiyle yakinen çalışma fırsatı buldum. Kendisinin perspektifinden, görüş açılarından çok etkilendim ve faydalandım. Derneğimize ve ülkemize olumlu katkıları olduğunu düşünüyorum. Açıkçası ADER açısından Arash Bey’in gitmesi büyük bir eksiklik. Onun bundan sonraki hayatında daha başarılı olacağını düşünüyorum. Genç yaşına rağmen kendisini çok geliştirmiş, bir Türk gibi ülkemizi analiz etmiş, hatta bizim göremediğimiz bazı konuları farklı bakış açılarıyla gündeme getirmesinden dolayı bize görüş zenginliği ve bakış açısı derinliği kazandırmış oldu. Kendisine çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

“DERNEĞİMİZİN HER TÜRLÜ SORUNLARINDA GEREKLİ DESTEĞİNİ GÖSTERDİ”

ADER Genel Sekreter’i Mustafa Kumkale de açıklamalarda bulundu; “2016 yılında başkanımız oldu. Bugüne kadar da başkanlık görevini çok güzel bir şekilde yürüttü. Derneğimizi temsil etti. Derneğimizin her türlü sorunlarında gerekli desteğini gösterdi. Kamu kurum ve kuruluşlarında, petrol piyasasında ve EPDK’da her türlü mevzuatlardaki değişikliklerde kendisinden çok faydalandık. Kendisi bize çok destek oldu. Başkan oluşundan dolayı çok mutluyuz. Derneğimizden ayrılmadı aslında. Tayini çıkması nedeniyle kendisini yolcu ediyoruz. Bize yapmış olduğu desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kendisine başarılar diliyoruz.”

ADER üyeleri Arash Repac’a gerçekleştirilen etkinlikte plaket takdim etti.