GE, Jenbacher gaz motorları için ExxonMobil’i seçti

ExxonMobil’in Mobil Pegasus marka gaz motoru yağı, GE’nin tüm yeni 2,3 ve 9 Serisi Jenbacher gaz motorlarında kullanılacak.

 

GE 2,3 ve 9 Serisi Jenbacher gaz motorlarının küresel yağ tedarikçisi olarak ExxonMobil’i tercih etti. Bu yeni küresel iş birliğinin bir parçası olarak ExxonMobil, Jenbacher gaz motor sahipleri ve operatörlerine Mobil Pegasus marka yağ tedarik ederek ekipman performanslarının geliştirilmesine yardımcı olacak. Gaz motor platformlarının gelişen ihtiyaçlarını karşılayan motor yağı teknolojileri, önümüzdeki 20 yıl boyunca ExxonMobil ve GE ortaklığında geliştirilecek.

 

Mobil Pegasus, operatörlerine motor ömrü uzatmada ve verimliliği artırmada yardımcı olurken maliyeti düşürmede de katkı sağlıyor. Formülünde bulunan yağ ömrünü uzatma ve temiz tutma teknolojisi özellikleri sayesinde yağ tüketimi kontrol altında oluyor ve motorlara ender görülecek seviyede aşınma koruması sağlıyor.

 

ExxonMobil Global Stratejik İşbirliği Direktörü Tim Hinchmen ‘’Geçtiğimiz 20 yılda GE ve birçok son kullanıcıyla güçlü işbirliklerimiz oldu. Yeni işbirliğimiz Mobil Pegasus ailesine ait yağların liderliğini kanıtlar niteliktedir ve ürünün son kullanıcıya sağladığı birçok avantajın altını çizmektedir. Bu çerçevede GE mühendisleriyle Jenbacher gaz motorlarına yeni yağlama teknolojileri sağlayarak işletmelerine fayda katacak çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyoruz.’’ sözleriyle konuya ilişkin düşüncelerini aktardı.

 

Ürünün gaz motoru operatörlerine sağladığı faydalar arasında; yağ değişim aralıklarını uzatması, mecburi yağ alımını azaltması, enerji verimliliği ve ekipman dayanıklığını artırması ve bunun sonucunda da motorun ömrünü uzatarak işletmelerin maliyetlerini düşürmesi yer alıyor.

 

GE Jenbacher gaz motorları çoğunlukla kojenerasyon/ birleşik ısı ve güç uygulamalarında kullanılıyor. Müşteriler, bu motorların korunmasına yardımcı olmak için Mobil Pegasus ailesindeki Mobil Pegasus ™ 705 ve Mobil Pegasus ™ 605 Ultra 40 ürünlerinden faydalanabilecekler.