Türkiye Enerji Zirvesi

EPDK çeyrek finale kaldı

 Kurumlararası basketbol turnuvaları düzenleyen Corporate Basketball League’de (CBL) bu yıl Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) rüzgârı esiyor. EPDK Basketbol Takımı gösterdiği üstün mücadeleyle çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi’nde oynanan 6 maç sonrasında play-off çeyrek finaline yükselen takımlar belli oldu. TED Üniversitesi Prof. Dr. Rüştü Yüce Spor Salonu’nda oynanan maçlarda rakiplerini mağlup etmeyi başaran EPDK, TC Merkez Bankası, TAI, Roketsan, Bilkent Holding ve SSM takımları direk çeyrek final oynama hakkını kazanan Aselsan ve Türk Telekom ile birlikte adlarını çeyrek finale yazdırdılar.

HAFTANIN TAKIMI: EPDK

Play-off eleme turunda F Grubu’ndan dördüncü gelerek E Grubu’nu beşinci sırada tamamlayan Türkiye Petroller’i takımını 46-48’lik sonuçla yenerek play-off’un dışında bırakan EPDK “Haftanın Takımı” oldu. EPDK takımının antrenörü Erol Pehlivan “Haftanın Antrenörü” seçilirken, maçın son dakikasında takımını öne geçiren üçlüğü atan ve kalan süre içinde rakip savunmanın direncini kıran Çağrı Peker ise 13 sayı-9 ribaund-2 asis-7 top çalmalık bir performans sergiledi ve “Haftanın Oyuncusu” oldu.

İLK DENEMEDE ÇEYREK FİNAL BAŞARISI

EPDK Grup Başkanı ve takım kaptanı Ömer Lök, takımın elde ettiği önemli dereceden dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Resmi anlamda katıldıkları ilk turnuva, ilk ciddi organizasyon olmasına rağmen oldukça başarılı bir performans sergilediklerini ifade eden Lök, “Öncelikli olarak amacımız spor yapmak ve kurum içerisindeki sosyal paylaşımı artırmaktı. Fakat ilk deneyimimize rağmen gruptan çıkmayı başararak, çapraz eşleşmede diğer takımı yendik ve çeyrek finale kaldık. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” dedi.

Mücadele ettikleri takımlar arasında 2. kez turnuvaya katılan takımlar olduğunu ve yıl boyu maçlara hazırlanıldığını söyleyen Lök, kendilerinin 2 ay gibi kısa bir sürede hazırlanarak maçlara çıktıklarını ifade etti. Kaptan Ömer Lök, başarıların ardından kurum içerisinde elde edilen birlikteliği seneye de devam ettirmek istediklerinin altını çizdi.

GÖZLER YARI FİNAL MÜCADELESİNDE

Çeyrek final başarısının ardından Merkez Bankası ile eşleşen EPDK Basketbol Takımı bu mücadeleden de başarılı bir şekilde ayrılırsa yarı finale kalacak.