EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yemin ederek göreve başladı

EPDK Başkanlığı görevine yeniden atanan Mustafa Yılmaz, Yargıtay’da yemin ederek görevine resmen başladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz için Yargıtay’da yemin töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden göreve atanan Yılmaz, yemin ederek EPDK’daki yeni dönemine resmen başladı. EPDK Başkanı Yılmaz, dün Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile 7 daire başkanı ve 7 […]

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz yemin ederek göreve başladı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma5 Mart 2020 17:18
  • Güncelleme6 Mart 2020 16:20

EPDK Başkanlığı görevine yeniden atanan Mustafa Yılmaz, Yargıtay’da yemin ederek görevine resmen başladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz için Yargıtay’da yemin töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden göreve atanan Yılmaz, yemin ederek EPDK’daki yeni dönemine resmen başladı.

EPDK Başkanı Yılmaz, dün Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile 7 daire başkanı ve 7 üyenin bulunduğu Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu huzurunda yemin ederek görevine resmen başladı. Törende, EPDK Kurul üyeleri, başkan yardımcıları ve daire başkanları da hazır bulundu.

Başkan Yılmaz’ın yemin metninde, “EPDK Başkanı sıfatıyla görevimin devamı süresince kurulun işlerini tam bir dikkat ve dürüstlükle yürüteceğime, kanun hükümlerine ve ilgili mevzuata aykırı hareket etmeyeceğime ve ettirmeyeceğime yemin ederim” ifadeleri yer aldı.

Görev süresi dolan EPDK Başkanı Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden bu göreve atanmıştı. Konuyla ilgili karar, Resmi Gazete’nin 3 Mart 2020 tarihli sayısında yayımlanmıştı.

Yılmaz daha önce, 21 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Kurul Üyeliğine atanmış, 28 Ocak 2010’da EPDK İkinci Başkanı olarak görevlendirilmişti. 20 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak atanan Yılmaz, görev süresinin bitimini müteakiben 1 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla da EPDK Başkanı olarak ikinci kez atanmıştı.

PETROTURK TV – EPDK’DA YILMAZ DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

EPDK’da Mustafa Yılmaz dönemi devam ediyor