Nisan’da 15 şirkete lisans

 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Nisan ayında elektrik, doğalgaz, petrol ve LPG piyasalarındaki 15 şirkete lisans verdi.

 

Konuya ilişkin ilan, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

 

EPDK, elektrik piyasasında 3, doğalgaz piyasasında 1, petrol piyasasında 8 ve LPG piyasasında 3 şirkete lisans verdi.

 

Kurum, 10’u elektrik piyasasında, 3’ü petrol piyasasında, 1’i de doğalgaz piyasasında olmak üzere 14 şirketin lisansını ise iptal etti.

 

Buna göre, Gulf Power Elektrik Taahhüt Sanayi Ticaret A.Ş.’nin 20 yıl süreli tedarik lisansı verildi. Seleda Biyogaz Enerji Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Kumrular Biyogaz Santrali, MT Doğal Enerji Üretim Anonim Şirketi’nin MT GES’ine 49 yıl süreli üretim lisansı verildi.
Karenerji Enerji Yatırımları Elektrik Üretim A.Ş.’nin Kamışlı Enerji Grubu Projeleri Hidroelektrik, Özal Enerji Elektrik Üretim Pazarlama Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’nin Bayraktar HES’i, Onur Elektrik Enerjisi Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Şimşirli Reg. ve HES’i, Tufan Enerji İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Fahret-Özen Regülatörleri ve HES’i, Narlıca Yenilenebilir Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin Narlıca I-II-III Reg ve HES’i, Başönü Elektrik Üretim Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin Başönü Regülatörü ve HES’i, Tekkale Elektrik Üretim Tic. San. A.Ş.’nin Tekkale HES’i, Marmarares Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Esenköy RES’i ve Tırsan Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin Çam HES’inin üretim lisansları sona erdirildi. Ayrıca Aytaş Alçı Enerji Maden İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Otoprodüktör Lisansı iptal edildi.

 

Aksa Ağrı Doğal Gaz Dağıtım Anonim Şirketi’ne 30 yıl süreli Doğal Gaz Dağıtım Lisansı verildi.

 

Tenera Enerji Ticaret Anonim Şirketi’nin İthalat (Spot LNG) Lisansı sona erdirildi.
Koza Sınai Yağlar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Busan Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Düzce Madeni Yağ ve Kimya Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne 10 yıl süreli Madeni Yağ Lisansı verildi. Akdeniz Akaryakıt Depolama Nakliyat ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli İletim Lisansı verildi. Ovenon Madeni Yağlar Ve Kimyevi Maddeler Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ve Gulf Bunker Petrol Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli İhrakiye Teslimi Lisansı verildi. Uzun Grubu Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve MMK Petrol ve Petrol Ürünleri Turizm Nakliye Ticaret Limited Şirketi’ne 15 yıl süreli Dağıtıcı Lisansı verildi.

 

Serfa Petrol Ürünleri Lojistik Taşımacılık İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Koza Sinai Yağlar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Prista Oil Yağ Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Madeni Yağ Lisansı sona erdirildi.

 

Maksoil Turkaygaz Akaryakıt Tekstil Nakliyat İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve Atlantıc Akaryakıt Petrol Ürünleri Boya Kimyevi Maddeler İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne 15 yıl süreli LPG Dağıtıcı Lisansı verildi. Yeniyurt Petrol Terminal Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli LPG Depolama Lisansı verildi.