Enerji sektörü tek vücut

Türkiye 15-16 Temmuz 2016’da büyük bir badire atlattı. Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına, yaşam hakkına, milli iradeye, cumhuriyet değerlerine karşı yapılan darbe girişimi, ülkenin tüm unsurlarının tek vücut halinde mücadelesiyle püskürtüldü. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle mesajlarını aracılığımızla ileten enerji sektörünün sivil toplum kuruluşları, hain kalkışmayı bir kez daha lanetlerken, şehitlerine, gazilerine ve […]

Enerji sektörü tek vücut
Servet Uzun
  • Yayınlanma14 Temmuz 2017 16:13
  • Güncelleme15 Temmuz 2017 14:20

Türkiye 15-16 Temmuz 2016’da büyük bir badire atlattı. Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına, yaşam hakkına, milli iradeye, cumhuriyet değerlerine karşı yapılan darbe girişimi, ülkenin tüm unsurlarının tek vücut halinde mücadelesiyle püskürtüldü. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle mesajlarını aracılığımızla ileten enerji sektörünün sivil toplum kuruluşları, hain kalkışmayı bir kez daha lanetlerken, şehitlerine, gazilerine ve demokrasiye bir kez daha sahip çıktılar.

 

PETDER

 

“Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde mutlu ve aydınlık geleceğine inanıyor, 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve milli bütünlüğümüze yönelik gerçekleştirilen ancak milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması ile engellenen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Yaşanan menfur olaylarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek saygıyla anıyor, yakınlarına ve yüce milletimize tekrar başsağlığı diliyoruz.”

 

TOBB PETROL MECLİSİ

 

“15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizdeki demokratik anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi şükranla anıyoruz. Şehitlerimize rahmet, iyileşme ve tedavi süreci devam edenlere şifalar, ailelerine de sabır ve kuvvet diliyoruz.

 

Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu hain ve elim olay, Türk milletinin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde,  birlik ve beraberlik içinde harekete geçmesiyle, başarısızlıkla sonuçlanmış, böylece Türkiye, demokratik anayasal düzene ve hukuk devletine olan bağlılığını ortaya koymuştur.

 

Türkiye’nin istikrarına, ekonomisine ve hukuk devletine büyük zarar vereceğine inandığımız 15 Temmuz darbe girişimini, bugün bir kez daha kınıyor ve benzeri girişimlerin bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

 

Bizler, TOBB Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi üyeleri olarak, ülkemizin istikrarı ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

PETFORM

 

“Devletimizin varlığını, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alarak demokrasimize kast eden 15 Temmuz hain darbe girişimi ulusumuzun demokrasi bilinci ve inancı sayesinde bertaraf edilmiştir.

 

Milletimiz, geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da olağanüstü bir mücadele örneği göstermiş, bu hain kalkışmayı başarıyla püskürtmüş ve yeni bir demokrasi destanı yazmıştır.

 

Yaşanabilecek her türlü darbe girişimine karşı, milletimizin demokrasimizi savunacağı ve ilelebet koruyacağına yönelik inancımız tamdır.

 

15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin istikbaline ve demokrasiye kahramanca sahip çıkarken yaşamlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize minnet duygularımızı ifade ediyoruz.”

 

ADER

 

“15 temmuz 2016 günü akşamı hain terör örgütü FETÖ tarafından Üzerlerine Üniforma giydirilmiş terör örgütü yandaşlarınca Başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldırmak üzere başlatılan kalkışmayı , sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, TBMM üyeleri, Başbakanımız, Siyasi Partiler, vatanına ve milletine bağlı güvenlik güçlerimiz ve en önemlisi Kahraman Milletimiz, Canlarını ortaya koyarak darbe girişimini önlemiş , demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkmışlardır.

 

15 temmuz hain girişiminin sene-i devriyesinde şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize ve Kahraman Milletimize şükranlarımızı sunar, sağlıklı uzun ömürler dileriz.”

 

AKADER

 

“15 Temmuz 2016’da devletimize, milletimize, demokrasiye karşı yapılan hain kalkışmayı bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Halkın iradesiyle seçilmiş yönetimin demokratik olmayan yöntemlerle, haince devrilmeye çalışılması, vatandaşlarımızın üzerine topla tüfekle gidilmesi, şanlı Meclisimizin hayasızca bombalanması, tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacaktır. 15 Temmuz darbe girişimi sadece içerideki hainleri değil, Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini hazmedemeyen dış odakların gerçek yüzünü de göstermiştir. Bizler 15 Temmuz’da göstermiş olduğumuz birlik, beraberlik ve cesaretin ruhunu, kapımızdaki buna benzer tehlikelere göğüs gerebilmemiz için devam ettirmemiz gerekir. Bizi bizden başka seven yoktur. Bu felsefeyi hiçbir zaman unutmamamız lazım. Sadece Türk milletinin değil Müslüman aleminin umudu olan mazlumun dostu, zalimin düşmanı liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde, bu mücadeleye taviz vermeden devam edeceğiz. Bu demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyor, gazilerimize en kalbi duygularımızla şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

TABGİS

 

“15 Temmuz’un 1. Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına ve ülkemizin bütünlüğüne karşı yapılan hain kalkışma girişimini bir kez daha nefretle kınıyoruz. Devletimizin hain örgüt ile işbirlikçilerine karşı vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz.

 

TABGİS olarak Devletimizin Bekasına ve Milletimizin Egemenliği’ne kastedecek her türlü girişimin karşısındayız. İnsanlık dışı kalkışma girişiminde hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.”

 

PÜİS

 

“15 Temmuz, milletimizin alçak ve hain silahlı darbe girişimine karşı, ülkemizin geleceğini, birliğini ve beraberliğini korumak için canı pahasına göğsünü siper ettiği, hainleri bozguna uğrattığı gündür.

 

15 Temmuz, milletimizin, tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına imanı, inancı ve yüreğiyle dikilerek karanlık bir geceyi aydınlığa dönüştürdüğü gündür.

 

15 Temmuz, tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz gündür.

 

Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi ülkemizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk etmedi. O gece iman gücümüz, millet olmanın inancı ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Başta başkomutan olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin iradesi, güvenlik güçlerimizin özverili, üstün mücadelesi ve milletimizin sağduyusu sonucunda bu hain grup emellerine ulaşamadı. Bundan sonra da hiçbir güç Yüce Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast edemeyecektir. Türk milleti büyük ve asil bir millettir ve bu sınavı da yüzünün akıya kazandı. Türk milleti 15 Temmuz gecesi bir destan yazdı.

 

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ülkemizin geleceği için canlarını veren şehitlerimize, güvenlik güçlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

Ülkemizin tüm kurumları ve sivil toplum örgütleri birlik ve beraberlik içinde milletimizin iradesine ve demokrasimize sahip çıkmayı sürdürmelidir. PÜİS olarak 15 Temmuz 2016 gecesi olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir güç Yüce Milletimizin iradesine ve demokrasimize kast edemeyecektir.”

 

GAZBİR

 

“Ülkemizin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığı darbe girişimi ve akabindeki elim olayları milletimizin demokrasi bilinci ve inancı sayesinde bertaraf etmiştir.

 

Yüce milletimiz, Cumhurbaşkanımız, Parlamentomuz, Hükümetimiz ve güvenlik güçlerimiz birlik ve beraberlik duygularıyla tek bir vücut olarak hareket etmiştir. Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Geçen bir yıllık sürede terör örgütleri ile mücadele noktasında ülkemiz büyük yol kat etmiştir. Huzur ve güven ortamının sağlanması için gerekli tüm tedbirler Hükümetimiz tarafından gecikmeksizin alınmıştır. Bilinmesi gerekir ki ülkemizde demokrasi kültürü, siyasi kurumlarımız ve milletin desteğiyle artık olgunlaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti yatırımcısıyla, ekonomisiyle, işgücüyle büyük bir ülkedir. Bir yıl önce 15 Temmuz’da meydana gelen hain saldırı hükümetimizin hızlı tedbirleri ve vatandaşımızın sağduyusu sayesinde ekonomik göstergeleri çok fazla etkilememiştir. Belirsizlik kısa sürede atlatılmış ve ülkemiz büyük bir badireyi atlatmıştır.

 

Her tür iç ve dış tehdide karşı, ülkemizin tüm kurumlarıyla 90 yılda büyük emeklerle sağladığı huzur, güven ve demokrasi ortamını koruyacak güç ve iradeye sahip olduğuna dair inancımız tamdır.”

 

ELDER

 

“15 Temmuz güçlü ve büyük Türkiye inancının pekiştirilmesi için bir milattır. Bu vahim olayın aydınlık günlerimizin başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Dileriz ki milletimiz bir daha bu acıları yaşamasın. Yaşanan darbe girişimi köklü demokrasi geleneğimizin daha güçlü bir hale geldiği bir dönemi başlattı. Bu olaydan çıkarılan derslerin güçlü Türkiye’nin temellerini oluşturmasını yürekten umut ediyoruz. Hain darbe girişiminin bastırılması için milletimizin gösterdiği büyük fedakarlığı gururla anıyoruz. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Günü dolayısıyla, darbe girişimine karşı canıyla mücadele eden aziz şehitlerimizin ruhlarını bir kez daha şad olmasını diliyor, şehit ve gazilerimizin hatıralarına şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

GÜNDER

 

” ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeni ile ülkemizin demokratik yapısını ve birliğini hedef alan hain girişimi, bu girişimin içinde yer alanları ve destekleyenleri bir kez daha lanetliyoruz.

 

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan bu hain kalkışma sırasında, hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için yüce Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına ise sabır dilerken, gazilerimize de şükranlarımızı sunmayı bir borç biliyoruz.

 

Türkiye’nin darbeler tarihi 15 Temmuz 2016 gecesi halkımızın fedakar ve kahramanca sokaklara çıkarak ülkesine sahip çıkması, ayrıca başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasi otoritemizin ve güvenlik güçlerimizin gösterdiği tam kararlılık sayesinde sonsuza kadar kapanmıştır.

 

Bu hain kalkışmaya rağmen ülke ekonomimiz büyüme devam etmiş olup güneş tüm enerjisi ile ülkemizi aydınlatmaya devam ederken Türkiye ekonomisinin sürdürebilir sektörel kalkınmasına önemli katkılar sağlamaya devam edecektir.

 

Bu hain kalkışmadan çok daha güçlü bir demokrasi ve milli birlik ile çıkan ülkemizin geleceğinde bu tarz menfur hadiselere bir daha yer olmadığına inancımız tamdır.

 

Bunu borçlu olduğumuz şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken, gazilerimize de şükranlarımızı bir kez daha yineliyoruz.”

 

TÜREB

 

“Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz gecesi yaşananlar bizlere demokrasinin ne kadar değerli ve vazgeçilmez olduğunu bir kez daha hatırlattı. Hain bir kalkışmanın ardından toplumun her kesiminden bir araya gelerek kenetlenen Türk halkı, dayanışmanın gücünü bir kez daha gösterdi.

 

İlerleyen süreçte bu tür girişimlerin bir daha yaşanmaması için Cumhuriyetin nasıl kazanıldığı asla unutulmamalı, her zaman milli birlik ve beraberlik içinde hareket edilmelidir. Darbecilere ve arkalarındaki karanlık güçlere verilecek en iyi cevap, cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak ve demokrasinin temellerini güçlendirmek olmalıdır.
Ulusumuzun böyle bir sınavı bir daha yaşamamasını diliyor, yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.”

 

GENSED

 

“Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen alçak terör eylemine ve darbe girişimine maruz kalmıştır. En demokratik enerji kaynağı olan güneş enerjisinin savunucuları olarak bizler, demokrasiye karşı yapılan her türlü girişimin karşısında olduğumuzu bildirir, vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anarız.”

 

ETD

 

“15 Temmuz tarihi, 2016 yılından itibaren ülkemiz tarihindeki en önemli günlerden birisi niteliğini kazandı. Asker üniforması giymiş bir grup hain, bir yıl önce bugünün akşamında halkımıza, demokrasimize, insan hak ve hürriyetlerine, ekonomimiz de dahil olmak üzere Cumhuriyetimiz’e eşi görülmemiş bir saldırı düzenlediler.

 

Ancak halkımız, bir bütün halinde gerek o akşam ortaya koyduğu mücadele gerekse sonrasında sergilediği duruş ile bu saldırı ve etkilerini bertaraf etmiş, milli birliğimize sadakatini ve geleceğimize olan inancını net bir şekilde göstermiştir.

 

Bu vesileyle bugün ETD olarak biz de demokrasimize, cumhuriyetimize, temel insan hak ve özgürlüklerine ve ülkemizin geleceğine olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz. O hain saldırıya karşı mücadelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle selamlıyoruz.”

 

TÜRKİYE LPG DERNEĞİ

 

“Demokrasi ve özgürlük, her ne şart altında olursak olalım vazgeçemeyeceğimiz değerlerdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu değerlerin yılmaz savunucuları olacağız.”

 

SSDGD

 

“Ülkemizin geleceğini karartmayı hedefleyen 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimini bir kere daha lanetliyoruz.

 

Demokrasimizin sağlam temelleri ve insanımızın birlikte direnişiyle ülkemizin aydınlık geleceğine inancımız daha da artmış olarak önümüzdeki yıllara umutla bakıyoruz. Bu uğurda canını veren tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.”

 

EPSD

 

“Özgürlük, barış, huzur, birlik ve beraberliğimiz için demokrasinin yanındayız.”