Elektrikte dağıtım bedellerinin belirleneceği tebliğ görüşe açıldı

 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedellerinin Belirlenmesi hakkında Tebliğ görüşe açıldı.   EPDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: “6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 17 nci maddesinin altıncı fıkrasının a bendinde 4/6/2016 tarihli ve 6719 sayılı Kanunun 21 inci maddesiyle yapılan değişiklik sonrasında Dağıtım Bağlantı Bedellerine İlişkin Tebliğ yayımlanması ve söz konusu […]

Elektrikte dağıtım bedellerinin belirleneceği tebliğ görüşe açıldı
Servet Uzun
  • Yayınlanma5 Haziran 2017 15:42
  • Güncelleme5 Haziran 2017 15:48

 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedellerinin Belirlenmesi hakkında Tebliğ görüşe açıldı.

 

EPDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:
“6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 17 nci maddesinin altıncı fıkrasının a bendinde 4/6/2016 tarihli ve 6719 sayılı Kanunun 21 inci maddesiyle yapılan değişiklik sonrasında Dağıtım Bağlantı Bedellerine İlişkin Tebliğ yayımlanması ve söz konusu Tebliğ kapsamında Bağlantı Bedellerinin yeniden belirlenmesi ihtiyacı hasıl olmuştur.”

 

Bu amaçla söz konusu mevzuatta değişiklik yapılmasına ilişkin taslak hazırlanmıştır. Söz konusu taslak 19 Haziran 2017 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacağı belirtildi.

 
İlgililerin mevzuat değişikliği hakkındaki görüşleri ile varsa konuya ilişkin ilave öneri ve tekliflerini, görüş bildirim formunu doldurarak [email protected] e-posta adresine ve yazılı olarak Kurumun Tarifeler Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekiyor.