sokağa çıkma yasağı

Dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beş haftadır çeşitli sürelerle uygulanan sokağa çıkma yasağının 16-17-18-19 Mayıs’ta da dört gün olarak devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beş haftadır tatil günleri uygulanan sokağa çıkma yasağının bu hafta da 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde devam edeceğini açıkladı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 15 Mayıs Cuma’yı 16 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece saat 24.00’ten 19 Mayıs Salı gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağının yine uygulamada olacağını bildirdi. Geride kalan beş haftada da hafta sonları ve resmi tatil günlerinde çeşitli sürelerle sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

9 İLE DAHA GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI KALKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta kısıtlamaları kaldırılan 7 ile ek olarak bu hafta 9 büyükşehirin daha kısıtlamaların dışında tutulacağını ve giriş-çıkış yasağının kaldırılacağını açıkladı. O iller şu şekilde: Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ.

Bu şehirlerin 16-17-18-19 Mayıs’ta uygulanacak dört günlük sokağa çıkma yasağının dışında tutulması bekleniyor.

Belirli meslek grupları dışında tüm vatandaşları kapsayan kısıtlamanın uygulanacağı 15 il şu şekilde: Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta kısıtlamanın sona erdirildiğini açıkladığı şu 7 büyükşehirde bu hafta da sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak: Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla. 

50 BİN KİŞİLİK NÜFUSA BİR AKARYAKIT İSTASYONU

Yine İçişleri Bakanlığı’nın sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelgesinde her 50 bin kişilik nüfusa bir akaryakıt istasyonunun hizmet vereceği bildirilmişti. Yasak boyunca hizmet verecek istasyonlar, ilgili valilikler ve kaymakamlıklar tarafından belirlenmişti. Bu hafta da söz konusu uygulamanın devam etmesi ve yasak getirilen illerde hizmet verecek istasyonların valilikler/kaymakamlıklar tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Sokağa çıkma yasağında LPG ve akaryakıt istasyonları açık mı?