Çocuklar KidzMondo’yu Aytemiz ile Keşfetti

 Akaryakıt markası Aytemiz, toplum faaliyetlerine kurumsal sorumluluk çerçevesinde devam ediyor. Bu kapsamda Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi himayesindeki çocukların meslek gruplarını eğlenceli bir şekilde öğrenmesi amacı ile özel bir gezi düzenleyen Aytemiz, 04 – 14 yaş arasındaki 26 kişilik bir grubu Kidzmondo’da ağırladı.

Gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek grubuna özel ünitenin yer aldığı 4 bin m2 büyüklükteki KidzMondo’ya gelen çocuklar, Aytemiz Akaryakıt istasyonu meslek ünitesinde de pek çok hayati bilgiyi eğlenerek öğrenme fırsatını yakaladı.

Günlük hayatta gördükleri gerçek markalar ve şirketler için çalışan ya da o markalardan hizmet alan çocuklar, KidzMondo’daki Aytemiz akaryakıt istasyonunda öncelikle Aytemiz ön saha satış görevlisi kostümlerini giydi, ardından da işlerinin başına geçtiler. İstasyonda araçlara Aytemiz’in yüksek performans sağlayan Aytemiz Optimum Yakıt Ailesi’ne ait ürünlerini temsili doldurup bu ürünler hakkında bilgi alan çocuklar, işin uzmanlarından oto yıkama, lastik havalarını kontrol etme ve madeni yağ değişimini de hem eğitici hem de eğlendirici bilgilerle öğrenmelerinin yanı sıra istasyonun araç yıkama bölümünde de çalıştılar. Sağlık, Eğitim, Çevre ve Güvenlik (SEÇG) konusunda da bilgilendirilerek akaryakıt istasyonlarında nasıl davranılması gerektiğine ilişkin hayati bilgileri de işin uzmanlarından öğrenen çocuklar, istasyondaki görevlerini tamamlamalarının ardından, KidzMondo şehrinin para birimi Kidlar’ı yani maaşlarını aldılar. Bu eğitim ile farklı meslek gruplarını eğlenceli bir şekilde öğrenmenin keyfini yaşadılar.