Bpet ve Eragas satış gücü toplantısı Mersin’de yapıldı

2017 yılı performans değerlendirmesi ile Bpet’in 4×4 stratejisi çerçevesinde 2018-2021 büyüme, yatırım ve kurumsallaşma planlarının paylaşıldığı 3 günlük ‘BPET – ERAGAS Satış Gücü Toplantısı’ Mersin’de yapıldı.

Mersin’de gerçekleştirilen BPET-ERAGAS Satış Gücü Toplantısı’na Bpet Onursal Başkanı M. Sıddık Balkan, Yönetim Kurulu Başkanı M. Selahattin Balkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Ali Balkan, Eragaz Yönetim Kurulu Başkanı M. Halil Balkan, Bpet Genel Müdürü Ertan Çakır, Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Okan Ekinci ile diğer İcra Kurulu üyeleri, Batı ve Doğu Satış M üdürleri Itri Adadağ, Gencay Özer ile Bölge Müdürleri katıldı.
Temel olarak geçen yılı değerlendirip 2018-2021 büyüme yol haritasını görüşmek amaçlı düzenlenen toplantıda iş ve mesleki eğitimler ile motivasyon amaçlı eğlence ve kutlama bölümleri de yer aldı.

BPET’İN PERFORMANS VE YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

İstasyonların satış performansları ve müşterilerin beklentileri olan operasyonel hizmet unsurlarının (Temiz ve düzenli istasyon, güler yüzlü çalışanlar, yıkama üniteleri, market gibi) ağırlıklı olarak ele alındığı toplantının birinci gününde Bpet’in 2018 yılında akaryakıt ve Oto LPG’de Türkiye Akaryakıt pazar büyümesinin üzerinde büyümesini teminen, daha çok Marmara, Ege ve Ankara bölgelerinde bayi ve şirket malı istasyonlar açılmasının ve bu açılacak 40-50 istasyonun yepyeni bir kimlik ve hizmet anlayışı ile işletilmesinin detayları paylaşıldı.

‘EĞİTİM OLMAZSA OLMAZ’

Programın ikinci günü ise “Eğitim olmazsa olmaz” prensibinden hareketle, perakendecilik, yatırım süreçleri, hukuk, SEÇ-G, EPDK ve Rekabet konularında eğitimler verildi. Toplantıda “Son kullanıcıların talep ve isteklerinin yerine getirilerek günümüzün teknolojilerinden faydalanarak uygun koşullarda akaryakıt ihtiyaçlarını sağlayacak Taşıt Tanıma gibi hizmetler de 2018 de hizmete alınacaktır” ifadesine yer verildi.

YÖNETİM KURULUNDAN KADRO DESTEĞİ

Toplantıda konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Balkan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Balkan ile Genel Müdür Ertan Çakır, Bpet’in kuvvetli bir kadro ile yeni yıla başladığını ve hedeflerine ulaşacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti. Ayrıca, Satış – Pazarlama kadrosuna her açıdan her türlü desteği vereceklerini de belirttiler.