Asis Otomasyon’a ‘İnovasyon Döngüsü’ ödülü

Asis Otomasyon’a ‘İnovasyon Döngüsü’ ödülü

Asis Otomasyon, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin düzenlediği İnovaLİG 2022’de ‘İnovasyon Döngüsü’ kategorisinde Türkiye’nin ilk 3 firması arasında yer aldığını açıkladı.

TİM tarafından 2014’te başlatılan Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG kapsamında Asis Otomasyon 2022 yılında önemli bir başarıya imza atarak ‘İnovasyon Döngüsü’ kategorisinde ilk üç firma arasına girdiğini bildirdi.

“İNOVASYON DÖNGÜSÜ” KATEGORİSİNDE ÖDÜL ALDI.

Şirketlerin inovasyon yetkinlikleri temelinde yarıştığı programın katılımcı şirketler için inovasyonun sadece bir sonuç değil, sürdürülebilir ve tekrarlanabilir ödüller getiren yapısal bir süreç olmasını hedeflediğinin altı çizildi. Bu bağlamda Asis Otomasyon, kayıt yaptıran 210 tanesi İstanbul’dan olmak üzere 549 firma arasından jüri değerlendirmesi sonucunda, “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde ödül aldı.

Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve birçok bürokrat katıldı.  Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf Kaya ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’den aldı.

‘İNOVASYON, HEDEFLERİMİZE YÖN VEREN BAŞARILARIMIZIN İTİCİ GÜCÜDÜR’

Yusuf Kaya, törenden sonra yaptığı açıklamada; “İnovasyon, hedeflerimize yön veren başarılarımızın itici gücüdür. Mühendislerimiz tarafından dikkatlice incelenen sektörel ihtiyaçları baz alan çalışmalar yaptığımız gibi, buluş niteliğinde ve bilimsel temellere sahip çok disiplin içeren geleceğe hazırlık niteliğindeki çalışmalar da yapmaktayız, bizi heyecanlandıran da bu uzun soluklu ve çok disiplinli projelerdir” dedi.

Kaya, Ar-Ge’nin Asis Otomasyonun kalbi olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, “Ar-Ge, Asis Otomasyonun kalbidir diyebiliriz. İşimizin ayrılmaz bir parçası olan Ar-Ge müşteri ihtiyaçlarına bu kadar hızlı cevap verebilmemizin de nedenidir. Ar-Ge ile inovasyon ise bir işletmenin varlığını sürdürülebilir kılan temel bileşenlerdir. Kullanılmakta olan veya kullanıma sunduğumuz ürün ve hizmetlerde kolaylaştırıcı yaklaşımlar sunmak, bizim inovasyon anlayışımızdır. Ürünlerimizin hiçbir zaman eskimemesi, sürekli güncellenerek yeni kalması da bizim inovasyona bakış açımızı yansıtmaktadır.

Hep daha ileriye mottosu ile hareket ettiklerinin altını çizen Kaya yerli ve milli teknolojik yatırımları önümüzdeki dönemlerde daha da arttırarak yollarına devam edeceklerini söyleyerek sözlerine ekleyerek, “Asis Otomasyon çalışanlarının bu ödülde emekleri var, kolektif çalışmanın bir ürünü olan bu ödülü almaktan çok mutluyuz. Asis Otomasyon olarak biz, hiç durmadan koşan maraton yarışçısı gibiyiz, uzun soluklu projeler üreterek teknoloji konusunda dünyanın ilerlemesine katkıda bulunmayı kendimize görev edindik” dedi.