81 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının kapsamı genişletildi

TABGİS İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne nöbetçi istasyon uygulamasının kaldırılması için talepte bulunmuştu. İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni genelge yayımladı. Buna göre yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi her gün saat 21.00 ile 05.00 arasında genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İlk uygulama bu akşam başlayacak. Hafta sonu ise bu kısıtlama Cuma günü […]

81 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının kapsamı genişletildi
Gözde Emlik
  • Yayınlanma1 Aralık 2020 10:10

TABGİS İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne nöbetçi istasyon uygulamasının kaldırılması için talepte bulunmuştu.

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni genelge yayımladı. Buna göre yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi her gün saat 21.00 ile 05.00 arasında genel sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. İlk uygulama bu akşam başlayacak. Hafta sonu ise bu kısıtlama Cuma günü saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar kesintisiz devam edecek.

AKARYAKIT İSTASYONLARI AÇIK OLACAK

Akaryakıt istasyonları ile çalışanları ise sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklar. Çalışanlar, kısıtlama olduğu gün ve saatlerde çalışma/SGK gibi belgelerini ibraz edecekler.

TABGİS BAŞVURUDA BULUNMUŞTU

TABGİS İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne nöbetçi istasyon uygulamasının kaldırılması için talepte bulunmuştu. Başvuruda özellikle istasyonların tespitinin kaymakamlık ve valiliklerce belirlenmesi sırasında önemli aksamalar yaşandığı, bazı yerlerde çoğunlukla il merkezlerinde bulunan aynı istasyonların nöbetçi olarak atandığı bu nedenle diğer istasyonların zarara uğradıkları belirtilmişti.