30-31 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı getirilen 15 ilde 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü açık olacak nöbetçi akaryakıt istasyonları (benzinlikler), valilikler/kaymakamlıklar tarafından ilan edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre 15 ili kapsayacak sokağa çıkma yasağı 29 Mayıs Cuma’yı 30 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece 24.00’te başlayacak. Söz konusu şehirler şu şekilde: Ankara, […]

30-31 Mayıs günleri açık akaryakıt istasyonları
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma29 Mayıs 2020 21:49
  • Güncelleme1 Haziran 2020 09:37

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı getirilen 15 ilde 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü açık olacak nöbetçi akaryakıt istasyonları (benzinlikler), valilikler/kaymakamlıklar tarafından ilan edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre 15 ili kapsayacak sokağa çıkma yasağı 29 Mayıs Cuma’yı 30 Mayıs Cumartesi’ye bağlayan gece 24.00’te başlayacak. Söz konusu şehirler şu şekilde: Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van, Zonguldak.

Yasak kapsamında tıpkı geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi yine her 50 bin kişilik nüfusa bir adet akaryakıt istasyonunun valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirleneceği, şehirler arası karayolu ve varsa otoyol üzerinde ise her 50 kilometre için bir adet istasyon ve lastik tamircisinin açık olacağı bildirildi. Ayrıca nöbetçi istasyonların marketleri de açık olacak. Bu istasyonların bir kısmı, söz konusu kurumlar tarafından ilan edildi.

İşte 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar için ilgili valilikler/kaymakamlıklar tarafından listesi açıklanan akaryakıt istasyonları (Yeni açıklamalar geldikçe il ve ilçelerin listesi güncellenecektir.) :  

AYTEMİZ – 15 İLDE AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İPRAGAZ GO – 15 İLDE AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ANKARA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BALIKESİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ESKİŞEHİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

GAZİANTEP AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

İZMİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAYSERİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KONYA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MANİSA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

SAKARYA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SAMSUN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

VAN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ZONGULDAK AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ VALİLİKLER/KAYMAKAMLIKLAR TARAFINDAN  YASAK BOYUNCA AÇIK KALACAK İSTASYON BİLGİSİ PAYLAŞILMAYAN DİĞER İLLER/İLÇELER, SÖZ KONUSU BİLGİLER AÇIKLANDIKÇA LİSTEYE EKLENECEKTİR.