3. Avrasya Enerji Yaz Okulu başladı

 Türk enerji piyasalarının yakın çevredeki sektörel gelişmeler ile petrol ve doğalgaz başta olmak üzere stratejik unsurlara odaklanacağı 3. Avrasya Enerji Yaz Okulu Ankara’da başladı.

 

Enerji Piyasaları ve Politikaları Enstitüsü (EPPEN) organizasyonunda düzenlenen ve 4 gün sürecek yaz okulu “Enerji Piyasaları: Türkiye ve Komşu Bölgeler” ana başlığı altında gerçekleştirilecek.

 

Programın açılışında konuşan EPPEN Başkanı Dr. Volkan Özdemir, “Bu yıl artık gelenekselleşen Avrasya Enerji Yaz Okulu’nun 3’üncüsünü düzenliyoruz. Programı günbegün enerji hukuku, enerji ekonomisi, enerji jeopolitiğine ve daha teknik bilgiler üzerine ayırdık.” dedi.

 

Programdaki amacının ilk önce Türkiye piyasalarını tartışmak sonrasında da Türkiye’ye yakın önemli enerji piyasalarındaki gelişmelerin iç pazarla ilişkisini ortaya koymak olduğunu belirten Özdemir, “Dış piyasalarda yaşanan gelişmeler bizi doğrudan ilgilendiriyor, o yüzden 3. Avrasya Enerji Yaz Okulu’nu bu bağlantı üzerine odaklamaya karar verdik.” ifadelerini kullandı.

 

Yaz okuluna katılan sektör temsilcilerine, dört günlük eğitim programı sonunda sertifika verilecek.

AA