18-19 Nisan günleri açık akaryakıt istasyonları

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı getirilen 31 ilde 18 Nisan Cumartesi ve 19 Nisan Pazar günü açık olacak akaryakıt istasyonları (benzinlikler), valilikler tarafından ilan edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta olduğu gibi bir kez daha 48 saatliğine alınan ve 31 ili kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladı. Söz konusu şehirler şu şekilde: Adana, Ankara, […]

18-19 Nisan günleri açık akaryakıt istasyonları
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma18 Nisan 2020 19:02

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı getirilen 31 ilde 18 Nisan Cumartesi ve 19 Nisan Pazar günü açık olacak akaryakıt istasyonları (benzinlikler), valilikler tarafından ilan edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta olduğu gibi bir kez daha 48 saatliğine alınan ve 31 ili kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladı. Söz konusu şehirler şu şekilde: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

Yasak kapsamında tıpkı geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi yine her 50 bin kişilik nüfusa bir adet akaryakıt istasyonunun valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirleneceği, şehirler arası karayolu ve varsa otoyol üzerinde ise her 50 kilometre için bir adet istasyon ve lastik tamircisinin açık olacağı bildirildi. Bu istasyonların bir kısmı, söz konusu kurumlar tarafından ilan edildi.

İşte 18 Nisan Cumartesi ve 19 Nisan Pazar günü için ilgili valilikler/kaymakamlıklar tarafından listesi açıklanan akaryakıt istasyonları (Yeni açıklamalar geldikçe il ve ilçelerin listesi güncellenecektir) : 

ANKARA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BURSA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

DENİZLİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ (İlçelerin listesi güncellenecektir)

İZMİR AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ (İlçelerin listesi güncellenecektir)

KAHRAMANMARAŞ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAYSERİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MALATYA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MARDİN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MERSİN AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ŞANLIURFA AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TRABZON AÇIK İSTASYONLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ VALİLİKLER TARAFINDAN AÇIK KALACAK İSTASYON BİLGİSİ PAYLAŞILMAYAN DİĞER ŞEHİRLER, SÖZ KONUSU BİLGİLER AÇIKLANDIKÇA LİSTEYE EKLENECEKTİR.