Elektrik tüketicilerinin sorunlarını çözmeye yönelik projeler anlatıldı

Enerji Tüketici Zirvesi’nde konuşan OMV Türkiye Enerji Hizmetleri ve Kanal Yönetimi Müdürü Kılıç, elektrik tüketicilerinin sorunlarını çözmeye yönelik geliştirdikleri projeleri anlattı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ikincisi gerçekleştirilen Enerji Tüketici Zirvesi’nde konuşan OMV Türkiye Enerji Hizmetleri ve Kanal Yönetimi Müdürü Ümit Kılıç, elektrik tüketicilerinin sorunlarını çözmeye yönelik OMV’nin geliştirdiği inovatif yaklaşımlardan bahsetti.

Ümit Kılıç: “Global trendleri okuyarak ve yerel piyasa dinamiklerini yakından takip ederek, enerji tüketicilerinin çalıştıkları sektörde daha sıkı rekabet etmelerine olanak sağlayacak çözümler sunuyoruz. Tüketicilerin enerjilerini daha verimli ve daha bilinçli kullanmalarını sağlayacak Verimlilik Artırıcı Projeler, Dijitalizasyon Çözümleri ve Yerinde Elektrik Üretimi Çözümleri (GES, Kojenerasyon) ile elektrik ve gaz tüketicilerine hem mühendislik hem de finansman desteği veriyoruz. Ortaya koyduğumuz bu yeni vizyon ve yaptığımız uygulamalar neticesinde OMV Türkiye, müşterilerine emtia tedariki yapan bir şirket konumundan ‘enerji ekosistemini yöneten çözüm ortağı’ konumuna evrilmiştir. Sunduğumuz hizmetler müşterilerimizin kendi sermayelerini kullanmadan, OMV ile uzun süreli elektrik ve/veya gaz sözleşmeleri imzalayarak yüzde 30’a varan tasarruf yapmalarına imkan vermektedir. Çok kısa bir süre önce sunmaya başladığımız bu hizmetlerin tüketiciler nezdinde büyük bir ilgi ve takdirle karşılandığını görmek bizleri oldukça mutlu etti, hizmetlerimizin kısa süre içerisinde ülke çapında yaygınlaşacağını düşünüyorum” dedi.