TBMM Enerji Komisyonu’nda görev dağılımı belli oldu

TBMM komisyonlarında görev dağılımları belli oldu. Buna göre TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevine yeniden AK Parti Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş seçildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı görevine yeniden Mustafa Elitaş seçildi.

TBMM’de komisyonlarda yeni görev dağılımları şu şekilde gerçekleşti:

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş

Başkanvekili: AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır

Sözcü: AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu

Kâtip: AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat

MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR?

5 Şubat 1957’de Kayseri’de doğdu. İş Adamı, Sanayici; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği, Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu. 22, 23 ve 24. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. 2 dönem AK PARTİ Grup Başkanvekilliği yaptı. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği; Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ve AK Parti Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulundu.64. Hükümetin Ekonomi Bakanıdır.Orta düzeyde İngilizce bilen Elitaş, evli ve 4 çocuk babası.