IMKB : 87.765 / -0,56 $ : 3,59 / -0,09 : 3,82 / 0,36 Altın : 145,17 / -0,55

'ALPET ile uzun yıllar çalışmayı hedefliyoruz'
18 Temmuz 2011 13:27
ALPET’in Manisa bayisi Çağlıyanlar Akaryakıt İstasyon Sahibi Eşref Çağlıyan Bayinin Sesi’nin sorularını yanıtladı. Eşref Çağlıyan; “Kalite standartlarını göz önüne alınca ALPET ile çalışmaya karar verdik. ALPET’le Çok daha uzun seneler birlikte çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

PAYLAŞ : Share/Bookmark

Bize kendinizden ve iş yaşamınızdan bahseder misiniz?
1979 Muş doğumluyum. Evliyim ve dört çocuk babasıyım. Kardeşlerimle birlikte çalışma hayatına girdik. Akaryakıt sektöründen önce inşaat sektöründe Çağlıyan İnşaat olarak hizmet vermeye başladık. 2004 yılında akaryakıt sektörüne girdikten sonra 2011 Ocak ayında ALPET bayisi Çağlıyanlar Akaryakıt olarak  hizmet vermeye başladık.

ALPET markası altında hizmet vermeye nasıl karar verdiniz? ALPET markası altında hedefleriniz neler?
Bu konuda çok araştırma yaptık. Kalite standartlarını göz önüne alınca ALPET ile çalışmaya karar verdik. ALPET’le Çok daha uzun seneler birlikte çalışmayı hedefliyoruz.

Müşteri portföyünüzden ve verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Müşterilerimiz arasında iş adamları, hafriyatçılar, inşaat sektöründen iş araçları, şehir içi toplu taşıma minibüsleri ve fabrika servisleri yer alıyor. Müşterilerimize yönelik güler yüzlü, sıcak davranışlarımızın yanı sıra çay, kahve ikramları ve yıkama servisi de sunuyoruz.

Sektörle nihai kullanıcı ile bayi arasındaki en önemli köprü ön saha personelleri. İşe alım sürecinde nasıl bir prosedür uyguluyorsunuz? İstasyonlarınızda kaç kişiyi istihdam ediyorsunuz?
Deneyimine ve insan ilişkilerine özellikle dikkat ediyoruz. Bizlerin hedeflediği kalite standartlarını müşterilerimize yansıtan kişiler ön saha personelleri olduğundan 1 haftalık deneme sürecinden geçirdikten sonra işe alımına karar veriyoruz. Şuanda istasyonumuzda dokuz kişiyi istihdam ediyoruz.

Gün geçtikçe istasyon marketleri önem kazanıyor. İstasyonunuzdaki market uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz? Marketin faaliyetleriniz içindeki yeri ve önemi nedir?
İstasyon marketleri kolay ulaşılabilir noktalarda olduğu için yolculuk eden müşterilerimiz açısından çok önemli. Şu an için market bölümünde sadece madeni yağ satışı ve soğuk içecek satışı yapıyoruz. İlerleyen günlerde farklı içerikte ürünler ile marketimizi de zenginleştireceğiz. İstasyon ve marketimizde 24 saat açık olarak hizmet veriyoruz.

Mesleğe yeni girecek bayi adayları için neler önerirsiniz?
Sektör konusunda tecrübeli olan kişilerden fikir alışverişi yapmalarını öneriyorum. Bunun yanı sıra sektör dinamiklerini iyi öğrendikten sonra bayilik sözleşmesi yapmalarının daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sektörde sizce hangi sorunlar öne çıkıyor? Bu sorunlara yönelik çözüm önerileriniz neler?
Şu anda bizim en büyük sorunumuz 10 numara yağ. Ayrıca tavan fiyat uygulamasından ziyade taban fiyat uygulaması yapılırsa haksız rekabetin önüne bir nebze de olsa geçilecektir düşüncesindeyim. Taban fiyat uygulaması olsa devletin belirlediği birim fiyatın altında satış yapılamayacak, böylece haksız rekabetin önüne geçilmiş olacaktır. Bu yöntem ile daha iyi hizmet veren istasyonlar ortaya çıkar ve müşteri memnuniyet oranı yükselir. Müşteri fiyattan ziyade iyi hizmet veren istasyonları tercih eder. Fiyat yerine hizmet rekabetinin ortaya çıkması sektörümüzü daha da güzelleştirir.Bu haber 2575 kez okunmuştur


Toplam 1 yorum
başarılar eşref bey
ayetullah çağlıyan / 13 Eylül 2015 23:06:26Köşe Yazarları